Kaip interjere teisingai apjungti šviesą, spalvas ir erdvę? Grindys, sienos ir lubos – pagrindiniai optinės iliuzijos kūrėjai, kurie gali patalpą pasiaurinti arba praplatinti, padidinti arba sumažinti, suteikti šviesumo arba tamsos, atsižvelgiant į individualius lūkesčius ir poreikius. Grindys – vienas svarbiausių interjero detalių, juk sienas ar baldus visada galima perdažyti, keisti, o grindys išliks baziniu elementu. Kad teisingai išsirinktumėme grindis, reikia įsivertinti visus patalpos duomenis, apgalvoti visus niuansus ir turėti norimo vaizdo viziją.

Šviesių tonų grindys.

Šviesios, šaltų atspalvių grindys optiškai didina kambarį, jos populiaresnės nei tamsių tonų grindys. Jeigu į kambarį patenka mažai šviesos, o jums trūksta ryškumo, grindims ir luboms rinkitės labiau prigesintus atspalvius nes šie labiau atspindės šviesą. Tačiau atminkite, kad per daug blankių tonų padarys patalpą šalta ir neišraiškinga. Jei mėgstate kontrastus, galite šviesias grindis pagyvinti tamsių spalvų baldais ir taip suteikti interjerui gyvumo ir žaismingumo. Prie šviesių grindų tinks praktiškai visų spalvų baldai. Gelsvos, kreminio atspalvio grindys suteiks šilumos ir jaukumo jausmą, suteiks daugiau optimizmo.

Grindys interjere

Tamsių tonų grindys.

Pastaruoju metu itin populiarėja tamsios grindys, tačiau, neteisingai parinkti papildomi akcentai, gali suteikti kambariui nejaukumo. Tamsių tonų derinys dažnai sukelia mažos ir tamsios erdvės įspūdį, todėl patariama įvesti šviesių ir šiltų elementų. Tamsios grindys – puikus pagrindas kontrastams, bet skaudžiai baltos sienos kambaryje sukurtų slegiantį jausmą, todėl sienoms reikėtų rinktis kreminius ar smėlio spalvos atspalvius.
Norėdami pagyvinti kambarį, nepamirškite žemiškų elementų, tokių kaip ruda, mėlyna ir žalia. Reikėtų vengti per daug niūrių tonų interjere, antraip atrodys, kad patalpoje nepakanka šviesos. Tamsios grindys kartu su pilkomis sienomis ir lubomis praplečia erdvę.

Grindys interjere

Baldai ir grindys.

Rekomenduojama pasirūpinti, kad grindų spalva būtų pora atspalvių šviesesnė arba daug tamsesnė už kambario baldų spalvą. Iš tos pačios rūšies medienos ir vienodų spalvų tonų grindys ir baldai bus harmoningi tik tuo atveju, jei ant grindų po baldais bus kontrastingos spalvos kilimas.
Ant neutralių tonų grindų, pavyzdžiui, lakuoto ąžuolo, nebijokite dėti baldus iš skirtingų itin tamsių medienos, pavyzdžiui, riešutmedžio.
Malonų įspūdį paliks ir šviesiai balti baldai. Šviesaus medžio baldai kartu su matinėmis sienomis ir šviesiomis grindimis sukurs patalpoje ramią, taikią atmosferą. Tai saugus požiūris, tačiau tokiu atveju kyla pavojus sukurti neįdomų interjerą. Per daug panašių tonų sukuria monotonišką nuotaiką.
Nepamirškite rinktis grindjuostes tokio pat atspalvio kaip grindys, jei norite vizualiai išplėsti grindis. Jei lentjuostės yra kitos spalvos, efektas bus priešingas.

Grindys interjere